Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Licence UCI

Každý jezdec, který se chce zúčastnit jakéhokoli závodu spadajícího pod UCI (např. Fise WorldCUP), a který chce mít započten výsledek daného závodu do celkového světového UCI rankingu, se musí stát členem národní cyklistické federace v dané zemi. Tímto způsobem obdržíte licenci, která Vám poskytne právo účastnit se a sbírat body z akcí UCI Freestyle BMX. POZOR! Pro každý rok je nutné si založit licenci novou, nebo prodloužit platnost stávající. Nelze tak uplatnit např. licenci z roku 2019 na UCI závodě v roce 2020.

 

UCI - Freestyle BMX Park

Proč mít licenci

Licence UCI je základní identifikace závodníka, který se chce účastnit závodů UCI. Závody UCI zahrnují: Olympijské hry, Mistrovství světa, Světový pohár, Mistrovství Evropy, Závody úrovně C1 a Mistrovství České republiky.

Výhody při pořízení licence UCI 2020: 

  • Pro rok 2020 má jezdec s platnou licencí startovné zdarma na závodech LZN a MČR (pro jezdce s platnou licencí navíc není nutná registrace do závodu MČR předem, stačí jen potvrdit svoji účats na místě
  • Jezdci se započítávají UCI  body. Tyto body slouží k připuštění do závodů vyšší kategorie než C1 a v rámci ČR slouží jako hlavní kritérium pro výběr podporovaných jezdců (pro více informací čtěte Reprezentace)

Počet jezdců s platnou UCI licencí zásadně ovlivňuje pohled na Freestyle BMX jako olympijský sport. Vyzíváme proto aktivní jezdce, aby podpořili Freestyle BMX pořízením UCI licence. V budoucnu to tak může znamenat celoroční aktivnější program pro celou komunitu Freestyle BMX.

Kategorie Junior

Pro rok 2020 prozatím (z důvodu nezveřejněného rozpočtu pro Freestyle BMX ze strany CSC) nejsou Junioři (mladší 15 let) nijak rozděleni z hlediska platné licence UCI. Tato licence je však povinná v některých zahraničních závodech a může být zohledněna později v průběhu roku 2020 (např. při výběru Juniorů na tréninkový výjezd). Doporučujeme proto rodičům zařídit Juniorům licenci UCI.

Jak založit licenci novou, nebo prodloužit její platnost do dalšího roku

Postup se lehce mění v závislosti na tom, jestli jste už někdy nějakou licenci měli (a jste v databázi), nebo jste o licenci nikdy nežádali.

Založení nové licence = nikdy jsem žádnou neměl

Postup:

1) Na Email předsedy CFBA Zděňka Šafaříka (safarik@cfba.cz) zašlete:

  • Vyplněnou žádost (Obecné - Žádost o licenci mezinárodní 2020), kterou naleznete na webu CSC - odkaz.
    • Jako klub uveďte Czech Freestyle BMX Association
    • Kategorie: MUŽI BMX-ELITE-BMX (15+), JUNIOR-BMX (mladší 15 let). Pokud je jezdci méně než 10 let, prosíme o přímé kontaktování předsedy Zdeňka Šafaříka - viz. Kontakt
  • Naskenovanou profilovou fotku (formátu občanského průkazu)
  • Naskenovaný podepsaný souhlas GDPR - zde
  • Nouzový kontakt = Jméno, Příjmení a telefonní číslo osoby blízské, na kterou je možno se obrátit v krizových situacích.

Pozn. povolenými formáty jsou .jpg .pdf. .doc .docx

2) Na účet 1025106164/6100 zašlete částku 450 Kč. (400 Kč je cena licence UCI, 50 Kč je administrativní poplatek Českému Cyklistickému Svazu). Do zprávy pro příjemce uveďte jméno jezdce, který žádá o licenci.

V případě dotazů kontaktujte Zdeňka Šafaříka, nebo Erika Figara - viz. Kontakt

Prodloužení platnosti - měl jsem licenci, ale už není platná

Postup:

1) Zašlete email předsedovi asociace - Zděňkovi Šafaříkovi (safarik@cfba.cz) s požádáním o obnovení licence. Součástí emailu musí být (nově od roku 2020) Nouzový kontakt = Jméno, příjmení, telefonní číslo osoby blízské, na kterou je možno se v krizových situacích obrátit. Nově také podepsaný souhlas s GDPR - odkaz.

2) Na účet 1025106164/6100 zašlete částku 450 Kč. (400 Kč je cena licence UCI, 50 Kč je administrativní poplatek Českému Cyklistickému Svazu). Do zprávy pro příjemce uveďte jméno jezdce, který žádá o licenci.

 

V případě dotazů kontaktujte Zdeňka Šafaříka, nebo Erika Figara - viz. Kontakt