Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Iveta Miculyčová třetí na mistrovství světa 2022

V neděli 6.listopadu 2022 vyrazila česká reprezentace Freestyle BMX do Abu Dhabi na mistrovství světa. Tým složený z osmi členů odletěl z Vídně do Spojených Arabských Emirátů v sestavě jezdců Iveta Miculyčová a Kateřina Jalůvková v kategorii Park Elite Women. V kategorii Park Elite Men odcestovali Tomáš Beran a Honza Broža společně s želízkem v ohni za kategorii Flatland Martinem Dražilem. Tým doplňovali Erik Figar, Barbora Figarová a Jan Kroul.

Týden v Abu Dhábi odstartoval v pondělí registrací jezdců a team manager meetingem, který se konal v sále hotelu Radisson blu. Na meetingu se probírali nejen organizační záležitosti mistrovství, ale i klíčové otázky okolo kvalifikačního systému olympiády v Paříži.

Po dni volna odstartovala série tréninků kluků i holek. Celá sestava prošla tréninky bez zranění a všichni se mohli soustředit na svou kvalifikaci a závod. První ostré účinkování si vyzkoušel Martin Dražil, který se ve středu 9.11.pustil do svojí kvalifikační jízdy. Martin si připravil jízdu nabitou těžkými riskantními triky, ale bohužel po několikerém vyšlápnutí nezískal potřebný počet bodů k postupu do finále a skončil na 15. místě.

Ve čtvrtek začala kvalifikace žen. Kvalifikační jízdy žen jako první odstartovala Kateřina Jalůvková, která ve své první jízdě zajela velice dobře. V druhé jízdě bohužel přišlo pár malých chyb, a ikdyž obě jízdy zajela bez pádu, na postup do finále to bohužel nestačilo. Ve třetí kvalifikační skupině startovala naše Evropská šampionka Iveta Miculyčová. První jízda Ivetě vyšla skvěle. Odjela vše čistě, včetně těžkého nothingu, který startoval její jízdu. V druhé jízdě bohužel vyšlápla při 360 baspinu. Po součtu bodů z obou jízd to však byl postup do finále ze 7.místa.

V pátek 11.11. začaly kvalifikační jízdy v kategorii Elite Men, do kterých jako první odstartoval Honza Broža. Bohužel klukům nevyšlo vše podle představ. Honza měl připravené jízdy nabité těžkými triky. V první jízdě vyslal dokonce 540 flair. V druhé jízdě si nešťastně vykopl lanko od brzdy, takže nemohl pracovat s rychlostí tak, jak by si přál a semifinále mu díky tomuto defektu uteklo o malý kousek. Tomáš Beran v první jízdě při tvrdém dopadu z tailwhip airu na velkém rádiusu pohnul s řídítky, takže nemohl pokračovat podle svých představ, a jízdu dojel alespoň v klidném režimu bez pádu. V druhé jízdě se rozhodl kvůli malému počtu bodů z první jízdy zariskovat. Bohužel spadl z hned u prvního triku 360 tripple tailwhip, a jeho bodová ztráta na semifinále se ještě prohloubila.

Do finále tedy odstartovala pouze Iveta Miculyčová, která postupovala ze sedmého místa, takže byla zařazena do prvního heatu. Tam zazářila už první jízdou nabitou těžkými triky, a zajistila si tak skvělé první místo v rámci prvního heatu. Jako lídr pak mohla s napětím sledovat další vývoj. Svou první pozici bránila téměř do konce druhého heatu, a po odjetí všech finálových jízd nakonec získala skvělé bronzové místo. Gratulujeme k úspěchu!

Finálová jízda Ivety

Publikováno 15.11.2022, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 451×